Ben bilirim

DİDİM nereye bağlı?, DİDİM nerede?

DİDİM nereye bağlı?, DİDİM nerede?, DİDİM nerenin ilçesi? DİDİM ilçesi AYDIN ilinin 17 ilçesinden birisidir. DİDİM ilçesine bağlı bucaklara, köylere ve mahallelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda DİDİM ilçesinin harita üzerindeki konumunu, DİDİM ilçesindeki okulları, otelleri, eczaneleri görebilirsiniz. DİDİM ilçesinin Trafik plaka kodu 9 ve Telefon alan kodu 256 dır.

Bağlı Olduğu
ÜlkeEyaletŞehirİlçeBucakKöyMahalleTrafik KoduAlan Kodu
TURKIYE AYDIN DİDİM ilçesi 9 256

DİDİM ilçesine bağlı bucaklar
MERKEZ
DİDİM ilçesine bağlı köyler
MERKEZ
DİDİM nerede - harita üzerindeki konumu

Didim Hakkında

Didim; Yurdumuzun ege bölgesinde bulunan Aydın ilimize bağlıdır. Didim, Aydın'ın en güzel ilçelerinden biri olmakla beraber ülkemizinde önemli turistik yerlerinden birisidir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı turizm dir. Özelikle Altınkum plajı gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmektedir. Dünya genelinde internet üzerinden "Didim Nereye Bağlı, Didim Nerede" kelimeleri turistik bölgeler arasında en çok aratılan cümler arasından gelmektedir.

Didim coğrafi konumu itibari ile büyük bir avantaja sahiptir, dolayısyla Didim ilçesini ziyaret ettiğinizde yapılacak bir çok aktivite sizi bekliyor olacaktır. Gerek günü birlik gerekse tatil maksadı ile yaptığınız ziyaretler esnasında, adeta bir doğa harikası olan Didim sizlere bir çok aktiviteler sunacaktır.Altınkum Plajında denizin, kumun ve doğanın tadını çıkararak dinlenebileceğiniz gibi, Tarih severler için eğe kıyılarının en etkileyici anıtlarından birisi olan Apollon Tapınağını, Millet Antik Kenti ve Faustina Hamamını gezebilirsiniz. Ayrıca günü birlik kültür turları, balıkçı tekneleri ile turlar düzenleyeblir, saklı bahçe olarak olarak tabir edilen mekanlarda yürüyüşler düzenleyebilir ve yürüyerek Saplı Adayı gezebilirsiniz. Bunların dışında yamaç paraşütü ve sörf yapabilirsiniz. Alış veriş severler için alış veriş merkezlerinden, bölgedeki şirin alış veriş mekanlarından ihtiyaçlarınızı tedarik edebilir ve kalıcı hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca yıllın belli dönemlerinde Didim'den düzenlenen festivalleri takib ederek katılabilirsiniz. Bunların dışında burada yazamadığımız bir çok aktivite, tarihi mekan, doğa harikası bulunmaktadır.

Didim'in ve Aydın ilimizin yöresel yemeklerinden olan, ısırgan otlu börek, nohutlu kereviz, paşa böreği, arapsaçı, kedirgen kavurma ve tatlılardan incir tatlısını damak zevkinize göre tadabilirsiniz. Bunların yanında Eğe bölgesinin dünyaca bilenen zeytinyağlarınıdan satın alabilir veya tadabilirsiniz.

Didim'e özel aracınızın dışında gitmek isterseniz Bodrum havalimanını veya İzmir Adanan Menderes havalimanını kullanabilirsiniz. Didim'e bir şekilde yolunuz düştüğünde didim sahillerinden, denizinden, koylarından mümkün olduğunca fazla faydalanabilirsiniz.DİDİM Nereye bağlı

DİDİM Nerede

DİDİM Ne tarafta

DİDİM Hangi Bölgede


DİDİM ilçesi, AYDIN şehrine bağlı bir ilçedir. Plakası :9 olup, Telefon Alan Kodu : 256 dir. DİDİM Ege bölgesindedir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz.
Oy ortalamasi : 3,81

Nereye bağlı olduğunu bulun

Aramış olduğunuz yerin nereye bağlı, nerede olduğunu bulabilirsiniz. nereyebagli.com'un her gün gelişen veritabanı sayesinde aramış olduğunuz ilçe, köy, kasaba, mahalle, cadde, sokak hakkında detaylara kolayca ulaşabilirsiniz.

Detayları öğrenin

Aradığınız yer hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Aradığınız yerin bağlı olduğu il,ilçe, köy kasaba bilgilerinin detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Yol tarifi alın

Aradığınız yer hakkında yol tarifi alabilir ve harita üzerinden konumuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden posta kodları, iller arası mesafeler, eczane iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

En Çok Aranan Yerler